Korzyści dla kupujących
  • 3% rabatu przy przedpłacie na konto
  • Szybki termin realizacji zamówienia
  • Darmowa wysyłka od 200 zł*
  • Autoryzowany dystrybutor KRAUSE
accipo-contact
100% satysfakcji zakupu
RZETELNA Firma


  
Nasza infolinia:
+48 74 884 10 11
  
Nasz e-mail:
info@accipo.pl

Informacje dotyczące uprawnień na montaż rusztowań jezdnych

Szanowni Klienci,
użytkowanie rusztowania jezdnego jest dopuszczalne po dokonaniu jego odbioru przez kierownika budowy lub uprawnioną osobę (legitymującą się uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w specjalności konstrukcyjno-budowlanej).

Przepisy i normy dotyczące rusztowań

Najważniejszym przepisem dotyczącym rusztowań jest Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U. 2003 nr 47 poz. 401). Rozporządzenie to jest nowelizacją rozporządzenia z 1972 r. znanym pod obiegową nazwą "13". Można przyjąć, że jest to najważniejsze rozporządzenie dotyczące branży rusztowaniowej. W rozdziałach 8 - "Rusztowania budowlane i pomosty robocze" oraz w rozdziale 9 - "Roboty na wysokości", przedstawia ogólne wymagania w zakresie wszystkich rusztowań i podestów ruchomych i zawiera wymagania; prawne, ergonomiczne, w zakresie konstrukcji rusztowań, bhp oraz w stosunku do rusztowań jezdnych i podestów ruchomych.

Instrukcja  Instrukcja

Wymagania te wynikają z przepisów:

  • Rozporządzenie MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 6 lutego 2003 w sprawie bezpieczenstwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz.U.03.47.401)
  • Rozporządzenie MINISTRA GOSPODARKI z 20.09.2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robót ziemnych, drogowych, budowlanych (Dz.U.01.118.1263)
  • Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017 r. zmieniające w/w Rozp. Min. Gosp.

Aby zapewnić naszym klientom jeszcze większe zadowolenie nawiązaliśmy współpracę z ośrodkami szkoleń, w których mogą Państwo zdobyć odpowiednią wiedzę i uprawnienia. Z racji tego, że firma accipo stawia na jakość i bezpieczeństwo możemy polecić Państwu szkolenia w nastepujących miastach:

Gliwice – link do strony https://lenax.pl/

Wrocław – link do strony https://kursant.wroclaw.pl/kurs/kurs-na-montera-rusztowan

Skarżysko-Kamienna, Częstochowa, Gdynia, Janów Lubelski, Józefów/Legionowo, Lublin, Zamość – link do strony https://ecs.edu.pl/kontakt.html

Województwo dolnośląskie – link do strony https://osom.pl/kurs-na-rusztowania

W celu otrzymania dodatkowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z ośrodkami szkoleń.Nasza infolinia:
74 884 10 11
Nasz e-mail:
info@accipo.pl