Korzyści dla kupujących
  • 3% rabatu przy przedpłacie na konto
  • Szybki termin realizacji zamówienia
  • Darmowa wysyłka od 200 zł*
  • Autoryzowany dystrybutor KRAUSE
accipo-contact
100% satysfakcji zakupu
RZETELNA Firma

Dotacje ZUS

Drodzy Klienci!

Coroczne konkursy prowadzone przez ZUS to szansa dla wielu firm na uzyskanie dodatkowych środków potrzebnych na modernizację linii technologicznej. Inwestycje takie jak zakup nowszych i sprawniejszych urządzeń poprawiają bezpieczeństwo, zapewniają ogólne warunki higieny oraz zmniejszają zagrożenia wypadkami przy pracy.

Produkty firmy Krause spełniają wszystkie potrzebne normy oraz certyfikaty i nadają się do długotrwałych prac na wysokości.

Kto może starać się o dofinansowanie z ZUS na poprawę warunków BHP?
O środki ZUS na projekty, które mają poprawić warunki pracy i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, mogą ubiegać się wszystkie typy przedsiębiorstw. Wsparcie na preferencyjnych warunkach uzyskać mogą właściciele mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Dodatkowe środki otrzymać mogą także firmy, zatrudniające nawet kilkuset lub więcej pracowników. Otrzymać można nawet do 500 tysięcy złotych! Wystarczy tylko opłacać składki, w tym przede wszystkim składki na ubezpieczenie wypadkowe, by zyskać dostęp do specjalnej puli środków z ZUS.

W celu zdobycia szczegółowych informacji dotyczących procedury konkursowej ZUS prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu.

Może akurat Państwa firma kwalifikuje się do projektu?!

Jak ubiegać się o dofinansowanie z ZUS na BHP?
Aby uzyskać dofinansowanie projektu, należy dokładnie go opracować, prawidłowo wypełnić wymagany wniosek i dostarczyć go w dowolnym terminie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wyznaczeni z ZUS eksperci ocenią wniosek pod kątem formalnym i merytorycznym i zadecydują o przyznaniu dofinansowania na realizację projektu. Pieniądze przekazywane są w dwóch transzach. Do dwóch tygodni od podpisania umowy, wnioskodawca otrzymuje pierwszą część pieniędzy. Druga rata przekazywana jest do miesiąca po zakończeniu realizacji projektu i otrzymaniu pozytywnej oceny od odpowiedniego eksperta z ZUS. Udział w programie podzielony jest na pięć etapów:

    1. Złożenie wniosku.
    2. Ocena projektu przez ekspertów z ZUS-u.
    3. Wypłacenie pierwszej transzy dofinansowania.
    4. Realizacja projektu.
    5. Ocena realizacji i wypłata drugiej transzy dofinansowania.


Zadbaj o to, by Twój udział w programie nie zakończył się na pierwszym lub przedostatnim etapie. Odpowiednio opracowany wniosek, uwzględniający najdrobniejsze szczegóły i dokładnie określający terminy realizacji, znacznie zwiększa szanse na otrzymanie dotacji. Pracodawcy mogą nie tylko zaoszczędzić, ale i znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy.

Zachęcamy do zwrócenia uwagi na udziały procentowe wysokości dofinansowania w przypadku opłacania składek na ubezpieczenia społeczne oraz dopuszczalne kwoty dofinansowania Projektu.

Dokumenty dotyczące Konkursu:

1.Kryteria wyboru projektów w ramach Programu dofinansowania
2.Instrukcja wypełniania Wniosku
3.Katalog działań inwestycyjnych i doradczych - nasz asortyment punkt 18
4.Wzór Umowy
5.Wytyczne do opracowania oceny ryzyka zawodowego
6.Wytyczne do opracowania oceny obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego

W celu rozwiania wszelkich wątpliwości bądź uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy tutaj bądź do kontaktu e-mailowego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na adres konkurs@zus.pl.

W ramach dofinansowania chętnie przygotujemy Państwu ofertę cenową mając na uwadze powyższe przesłanki.

Życzymy powodzenia!


Nasza infolinia:
74 884 10 11
Nasz e-mail:
info@accipo.pl